نغمه کیومرثی

نغمه یکی از طراحان پیشرو در صنعت مد و پوشاک در ایران است. او از کودکی عاشق نقاشی و طراحی بود. از ۵ سالگی شروع به طراحی کرد،  در ۱۲ سالگی گلدوزی را به خوبی یاد گرفت و خیلی سریع به مفهوم مد و طراحی مسلط شد.
در سال ۲۰۰۳ نغمه اولین کلکسیون روسری و مانتو خود را به نمایش گذاشت. نغمه طراح نسل سوم است و از ۲۵۰۰ سال میراث فرهنگی و هنری ایران الهام می‌گیرد که می‌توان آن را در پارچه‌ها و الگوبرداری‌های وی دید.
در سال ۲۰۰۹ نغمه نمایش کلکسیون‌های خود را در کارلسروهه آلمان برگزار کرد. همواره طی سال‌ها طراحی‌های آوانگارد او مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است. او یک طراح خلاق، پویا و پرشور است که آرزوهای زیادی در سر دارد و اجرای هر کلکسیون را با فکر وایده ای جدید به نمایش می‌گذارد. او به عنوان یک طراح پست مدرن، عناصر سنتی را با چیدمان ها و بافت های مدرن ترکیب می‌کند تا تعریف تازه ای از سبک پوشش زنان ایرانی به دست آورد. عشق اوبه اشعار ایرانی را می‌توان به وضوح در طرح‌های او به شکل خوشنویسی یا تصویرگری اشعار مشاهده کرد. او استاد ترکیب رنگ ها برای بیان فرم و مفهوم در طرح های «الهام بخش» است.
در سال ۲۰۱۱  نغمه به هاروی نیکولز، گالری لافایت و سایر بوتیک های امارات معرفی شد تا برند خود را به یک برند بین‌المللی تبدیل سازد.

مجموعه بعدی نغمه عبایه با عنوان “قو سیاه” بود. او برای طراحی این مجموعه از دبی الهام گرفته است. هر محصول که برگرفته از یک نماد می‌باشد بازتابی از ماهیت اصلی زنانه یک زن در دبی است که با دقت و ظرافت خاصی انتخاب شده است. این نمایشگاه در بوتیک USH در دبی ، امارات متحده عربی به نمایش گذاشته شد.
درراستای اقدامات بشردوستانه، در سال ۲۰۰۸ نغمه طرحی را برای برنامه جهانی مواد غذایی سازمان ملل (WFP)  تهیه کرد و همچنان از سازمان های خیریه بین المللی حمایت می‌کند.
در طی این سال‌ها نغمه کیومرثی در راستای رسیدن به یک برند بین المللی همکاری مستمر خود را با طراحان اروپایی آغاز کرده و در رویدادهای بین المللی مد شرکت کرده است.
در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ به ترتیب در نمایش‌های مد مونیخ، آلمان تحت عنوان “عشق نارنجی آبی” و در ادینبورگ، اسکاتلند کلکسیون “Fade in Time” را به نمایش گذاشت. همچنین در سال ۲۰۱۵ در گردهمایی سالانه زنان کارآفرین منتخب جهان در آمریکا شرکت داشت.  در ماه مه سال ۲۰۱۶ با حمایت از کودکان مبتلا به سرطان ، پیراهن های خیریه محک را طراحی و اهدا کرد. در ژوئن سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در طی دو دوره متوالی لباس تیم ملی هاکی بانوان ایران را طراحی و اهدا کرد. و در سال ۲۰۱۷ نغمه کیومرثی به صورت برند مستقل در آلمان ثبت گردید .

او برای اجرای طرح هایش از هنر ایرانی همراه با تلفیقی از هنر سنتی و مدرن الهام می‌گیرد. طراحی های این برند در طی این سالها به صورت مستمر و فصلی ارائه شده است. با بسیاری از رویدادهای اجتماعی، هنری و ورزشی در مقام طراح و اهدا کننده لباس همکاری داشته از جمله انجمن حمایت از حقوق کودکان کار، برنامه جهانی غذا، موسسه‌های خیریه بهنام دهش پور و محک، اهدای دو سری از لباسهای فرم تیم ملی اسکیت هاکی بانوان، مسابقات تریل رانینگ ژئوپارک قشم و مسابقات تریل رانینگ کاپادوکیا در ترکیه. لباس طراحی شده او در جشنواره ادینبورو برای استقرار در موزه ملی اسکاتلند نیز انتخاب گردید کیومرثی مسئولیت طراحی و اجرای تی‌شرت ورزشکاران کاروان ایران در اردوهای تدارکاتی المپیک توکیو را نیز بر عهده داشت که اجرای آن فعلاً بخاطر تعویق بازی های المپیک، متوقف شده است. در این روزها با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود در صنعت پارچه بافی و گلدوزی در شهر‌های مختلف ایران اقدام به گردآوری از هنر غنی ایرانی در خصوص ارائه طرح‌هایش کرده است.

هدف او به عنوان یک کارآفرین در این سال‌ها تولیدات محصولاتی با کیقیت بالاتر (مد پایدار) و کاهش مصرف گرایی بوده است.

Naghmeh Kiumarsi
designers